čtvrtek 10. prosince 2015

Rozhovor s Pseakem o tomto světě

Jak tento svět vidíš?

Vše, co existuje je zcela prázdné. Vidím věci jako Vy, ale jsou složeny světlem, ale i světlo je prázdné. Když se podívám na bytosti, vidím, že ani oni ani já neexistují. Nerozpoznávám se jako něco konkrétního. Poznávám se jako neomezený prostor. Hledáte-li atomy/molekuly, které Vám určují hmotu, nenaleznete je, je to jen Váš koncept. Když hledáte to, co utváří hmotu, tak Vaše mysl Vám ukáže, že neexistuje. Vidím neoddělitelnost všech jevů. Jevy, které vidíme, nejsou něčím konkrétním. Objekt, subjekt a akt konání je to samé.

Co je cílem života?


Já bych řekla, že cílem života je zcela být užitečný a proto, abychom mohli být užiteční, musíme dosáhnout osvícení. Osvícení znamená být zcela svobodný, bez utrpení, v trvalém štěstí a tuto možnost je možné předat všem. Znamená nalézt to, jací jsme a jsme Buddhové. Buddha (probuzený) znamená být zcela vším a bez omezení. Není pro něj hranic. Buddha je jediný cíl bytostí. K dosažení tohoto stavu je zcela nutné mít konkrétní metody,  je dobré pozorovat svoji mysl a být otevřený.

Jakou úlohu zde má lidstvo?


Žádnou nemá, je to neomezená hra prostoru.

Je to tu něčím užitečné?

Není. Podmíněný svět nemá účel.

Co by jsi vzkázala lidem?

Zřejmě to, aby nebyli takoví divocí. Aby se dívali na svoji mysl a pokoušeli se najít trvalé štěstí. Protože tento svět se brzo rozpadne.  Vše, co vidíte nemá žádnou váhu. Musíte se dívat na svět skrze největší uvědomění. Je to jenom to, abyste neubližovali ostatním – nedělali negativní činy. Nikdy nečekejte, že Vás ostatní pochválí, čekejte jenom to, co si sami nadrobíte. Všechny Vaše činy jsou uloženy ve Vaší mysli a ty jednoho dne dozrají. Nikdo nemůže vidět svět jaký je, dokud neuvidí svoji mysl a tu musí pozorovat. Je čas probuzení a Vaše činy jsou Vám blízké a skrz to najdete sebe. Tento svět je plný utrpení a dokud lidé neuvidí to zlo, tak se nikdy neprobudí. Budou stále otálet dokud se vše nezhroutí. Vše, co se nyní děje, je jen ve Vaší režii. Pokud hledáte probuzení do skutečnosti, nehledejte jej nikde mimo sebe.

Co nás čeká během pár let?
Během pár let se Vám zhroutí potravinový řetězec a ten bude dlouhodobě nečinný. Vaše ekonomika bude strádat. Veškeré podnebí se změní. Vše, co nyní máte se rozpadne. Lidé si musí uvědomit, že je potřeba změnit svět, na to je už pozdě. Ovšem příjdou lidé, kteří se to pokusí změnit. Tito lidé vzniknou z těch, kteří Vám to píšou. Naučí Vás, jak hospodařit, naučí vás, jak žít a jak být sami sebou. Změní svět.

Žádné komentáře:

Okomentovat