pátek 15. dubna 2016

Jak bych viděl svět ekologicky

Drancování světa kvůli zdrojům je na denním pořádku, ale zamyslel se člověk nad tím, že může zlepšit životní prostředí?

Napadlo mě pár nápadů, které bych zde rád uvěřejnil a to z důvodu zlepšení životního prostředí. Možná s tím nebudete souhlasit, ale každý nápad se vždy může rozvinout do lepšího. Věřím i dost, že se spoustu lidí už na podobných věcech zamýšlelo a možná se i tu opakuji, ale dávám všem:

1, Zrušil bych stávající systém v supermarketech a obchodech. Obaly z hliníku a plastu jsou velikým problémem - lze to dělat lépe. Z plastu bych vytvořil jednoduchou lehkou průhlednou přepravku, kterou bych rozdělil do několika částí. Jedna část by byla na sůl/cukr/mouku/těstoviny apod. a další část na nápoje mléko/limónády apod. Vše by se čepovalo jednotlivě - hygienicky ze sudů a jídlo by bylo připraveno v jednotlivých regálech po kusech připravné pro jednotlivé odběry. Aby vše bylo hygienické, lidé by jídlo odebírali pomocí naběraček a podobných nástrojů.

Tento způsob by rozhodně zmenšil těžbu, i když se plastům člověk nevyhne úplně díky přepravkám (a hlavně kvůli lehkosti plastu), ale dostatečně by to snížilo odpad. Na pokladně by se to účtovalo dle odměrek na jednotlivých částí přepravky a též váhy. Vše by bylo průhledné a pokladní by viděli zdali nejde o podvod.

2, Lidé by si více měli uvědomovat, že to, co vytvoří, by měli umět i zcela bez zničení planety odstranit nebo recyklovat než-li to výrobí. Tím by se snížila nutnost ničit planetu kvůli novým těžbám. Lépe i recyklovat nynějžší produkty jako jsou mobily, počítače a elektronika obecně. Vytěžit z nich, co nejvíce kovů a přetvořit na nový výrobek.


Žádné komentáře:

Okomentovat